Wskaźnik WIBOR – co budzi wątpliwości?

Wskaźnik WIBOR – co budzi wątpliwości

Trudno o przepis polskiego prawa, z którego wynikałoby wprost, że wskaźnik WIBOR nie jest legalny. Nie oznacza to jednak, że wszystkie decyzje z nim związane można uznać za zgodne z prawem. Jak zatem na problem legalności tego wskaźnika zapatrują się prawnicy mający doświadczenie z pozwami przeciwko bankom?

czytaj dalej

Kredytobiorcy i walka o unieważnienie WIBOR

Kredytobiorcy i walka o unieważnienie WIBOR

Doniesienia o tym, że banki mogły uczynić sobie ze wskaźnika WIBOR dodatkowe źródło dochodów, pojawiają się nie od dziś. Ostatnie miesiące to jednak czas, w którym pojawia się ich coraz więcej, a one same nie przypominają już niedomówień, z którymi mieliśmy do niedawna do czynienia. Pojawiają się nie tylko pierwsze…

czytaj dalej

Unieważnienie WIBOR w teorii i w praktyce

Unieważnienie WIBOR w teorii i w praktyce

Pytanie o to, w jaki sposób banki wyliczają WIBOR, należy do tych, które powraca od lat. Kontrowersji jest coraz więcej, rośnie więc również zainteresowanie pozwami przeciwko największym instytucjom finansowym. Warto dowiedzieć się więc możliwie jak najwięcej na temat szans na to, że zakończą się powodzeniem.

czytaj dalej

Obowiązek informacyjny banków a szansa na unieważnienie WIBOR

Obowiązek informacyjny banków a szansa na unieważnienie WIBOR

Kancelarie, które pomagają swoim klientom w walce o unieważnienie umów bazujących na wskaźniku WIBOR, już od dawna nie ograniczają się do deklaracji. Chętnie przywołują konkretne argumenty, które można wykorzystać w walce z bankami. Jednym z nich jest niedopełnienie obowiązków informacyjnych przez instytucje finansowe udzielające kredytów gotówkowych.

czytaj dalej

Czy warto walczyć o unieważnienie WIBOR?

Czy warto walczyć o unieważnienie WIBOR

Choć na pozwy składane przeciwko bankom decyduje się coraz więcej osób, opinie na ich temat bywają podzielone. Często można usłyszeć, że sprawy potrafią ciągnąć się przez długie lata, a osoby chcące stawiać czoła bankom zwykle nie mają takiego wsparcia, jak wielkie instytucje finansowe. Jak jest naprawdę i czy na unieważnieniu…

czytaj dalej

Unieważnienie kredytu w złotówkach krok po kroku

Unieważnienie kredytu w złotówkach krok po kroku

Doniesienia medialne informujące o rosnących szansach unieważnienia kredytu w złotówkach bazującego na WIBOR rozpalają wyobraźnię. Czas więc zadać sobie pytanie o to, jak ma wyglądać taki proces. Składa się on z przynajmniej kilku etapów, z pewnością jednak nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się to nam wydawać.

czytaj dalej